vitaminy vely

Abychom svá těla milovali


Už jsi někdy na svou osobu slyšela komentář ohledně toho, jak vypadáš? Měla bys víc jíst, podívej se, jak jsi hubená! Tuším, že jsi přibrala na té dovolené. Tak krátkou sukni si k tvým nohám přece obléct nemůžeš! Bodyshaming může mít různé podoby. Může jít o komentáře ohledně váhy, které zabolí, ohledně křivého nosu, řídkého obočí, krátkých nohou, v podstatě čehokoli, co patří k našemu tělu. Takové komentáře nejsou fér, ubližují a nepřinášejí nic dobrého. Chtěli bychom vám nabídnout několik způsobů, jak se s nevhodnými poznámkami okolí vyrovnat, případně jak učinit svět v oblasti přijetí lidského těla alespoň o něco lepším místem.

Rozpoznání bodyshamingu

Pár příkladů toho, jak bodyshaming může vypadat, jsme již uvedli. Obecně jde o negativní posuzování vzhledu druhého člověka. Při nevhodných poznámkách okolí můžeš u sebe zpozorovat potřebu bránit se, utéct, můžeš se cítit poníženě. Slova vyslovená na tvou adresu se ti mohou v mysli opětovně vracet. Někdy může tvému ​​prožívání pomoci už samotné rozpoznání toho, že se jedná o bodyshaming. Bodyshaming není správný a za žádných okolností si ho nezasloužíš. Nezaslouží si ho totiž nikdo, druzí lidé nedostali svým narozením právo komentovat náš zevnějšek.

Pojmenování situace

Je v pořádku zastat se sama sebe. Můžeš člověku, který se rozhodl tvůj vzhled komentovat, říci, že to, co právě dělá, se jmenuje bodyshaming a něco takového si nepřeješ poslouchat. Zastat se můžeš i někoho jiného, ​​pokud slyšíš, že se na něj valí kritika. V situaci, kdy jsme svědkem takového ponižování, můžeš buď reagovat opačným názorem – například „Myslíš? Podle mě jí to sluší, přímo září!” - nebo můžeš také pojmenovat to, co se právě děje a odsoudit takové chování.

Postarej se o sebe 

Po nepříjemném komentáři od okolí se můžeš cítit smutně, ne dost dobře, nedokonale, chybně... Podobné pocity jsou normální reakce na nespravedlivou kritiku. Velinko, dopřej si to, co v tu chvíli potřebuješ! Zkus si připomenout, že cizí názor nemá s tebou nic společného, ​​že tvá skutečná hodnota se ukrývá v tom, jak jsi silná, jak zvládáš vše, co ti život přináší, jak někdy přímo bojuješ za naplnění tvých tužeb a potřeb. Tvé tělo není něco, co mají jiní právo hodnotit. Tělo je tvou součástí, díky které jsi tady, díky které žiješ, cítíš, přes kterou vnímáš pohlazení, objetí, dech. Tvé tělo, ať je jakékoli, je obrazem toho, co všechno jsi prožila, zvládla, překonala. Někomu se nelíbí tvůj křivý nos? Vždyť i díky němu dýcháš, žiješ, cítíš krásné vůně. Máš tlusté nohy? Vždyť tě tak spolehlivě odnesly na tak krásná místa! Připomeň si, jak je tvé tělo hodnotné a kolik různých důvodů máš k tomu, abys ho milovala!

vitaminy vely

Buď příkladem

A konečně, Velinko, buď tím světlem, které všichni potřebujeme. Zkoušej přijímat sebe i ostatní takové, jací jsou. Všímej si lidských vlastností, síly v druhých lidech. Věř, že zevnějšek je jen zlomkem toho, kým člověk opravdu je. Zkus nehodnotit zevnějšek jiných. Namísto toho můžeš pochválit to, jak šťastně člověk vypadá, jak působí spokojeně, vyrovnaně, jak se mu něco podařilo, jak skvěle něco vyřešil. Někdy chce změna pohledu na lidské tělo trochu času a přejeme si, abychom na té cestě byly my všechny společně.


Drahá Velinko, řekli jsme si, jak se postarat o tvé tělo v myšlenkové rovině. Pokud toužíš své tělo odměnit i ve fyzickém světě, mohou ti posloužit i naše vitamíny, ze kterých si vybere každá žena. S jejich výběrem ti rádi poradíme a věříme, že ti pomohou na tvé cestě k sebelásce a sebepřijetí. My všechny si to zasloužíme.

V portfoliu našich šťavnatých gumových vitamínů najdeš produkty obsahující všechny potřebné živiny, které tvé tělo aktuálně potřebuje. Najdi ten správný právě pro tebe.

Poznej Vely a odhal s námi tajemství pevného zdraví a oslnivé krásy. Odpověď najdeš v našem dalším článku zde.
kviz vely.cz