Krásné vlasy i během menopauzy. Dopřej jim extra šťavnatou výživu a péči!

Hormonální změny mají v životě ženy obrovský vliv také na vlasy. Ale to, že se zrovna nacházíš v období hormonální nerovnováhy, nemusí automaticky vést k problémům s tvou korunou krásy. Potřebuješ se jen naučit pečovat o vlasy jinak než doposud.

Podrobný přehled prenatálních vitamínů: Co nastávající maminky riskují, když je neužívají?

Prenatální vitamíny jsou jedinečné komplexy vitamínů speciálně navržené pro potřeby žen, které se snaží otěhotnět, očekávají miminko nebo jsou po porodu či kojí. Proč jsou tyto vitamíny důležité a jakou roli hrají v prevenci mnoha defektů při vývoji plodu?

Seznam se se Slow beauty - pomalá krása, která ti poskytne nejlepší zážitek.

Rychlá vylepšení a kosmetické produkty, které slibují zázraky během jedné noci? Ne, to není náš styl. Rozhodli jsme se zaměřit na něco jiného.

Sebezdokonalování – proč se musíš nejprve přijmout, abys mohla dále růst?

Ráda pomáháš jiným, snažíš se jim porozumět, a když mají o sobě pochybnosti, okamžitě máš pro ně připravená povzbudivá slova. Jsi však tak laskavá a ohleduplná i k sobě samé? Když se podíváme do svého nitra, často najdeme zejména negativní emoce. Neseme v sobě různé strachy, ostudu za chyby v minulosti, zklamání z věcí, které jsme nedokázali a k tomu všemu i pořádnou dávku sebekritiky.

Vědci našli „lék“ k udržení mentálního zdraví, i stres: Vyzkoušíte ho také?

Prodlužování průměrné délky života ve vyspělých zemích s sebou přináší také nové výzvy v medicíně. Tím, že se stále více lidí dožívá vyššího věku, se zvyšuje i poptávka v hledání možností, jak si i v takovém věku udržet mentální zdraví. Pro starší lidi jsou totiž duševní poruchy důležitou příčinu nemocnosti a předčasné úmrtnosti (1). Zvyšují se tedy požadavky na výzkum toho, jak je možné posílit a zachovat si kognitivní, tedy poznávací funkce mozku (2). Avšak snaha o zachování kognitivních funkcí není tématem pouze pro starší lidi.

Nejnovější přírodní zázrak? Objev účinky bylinky Ashwagandha na tvé tělo a mysl.

Ashwagandhu ještě donedávna mnozí vůbec neznali, ale za pozoruhodně krátký čas se z ní stala „bylinková superhvězda“. Jak je možné, že je najednou o ni tak velký zájem? A je opravdu tak účinná, pokud se o ní dlouhou dobu téměř vůbec nevědělo?

Jak ochránit své duševní zdraví?

Každý z nás touží vést plnohodnotný život plný krásných a šťastných okamžiků ve zdravém těle. Jaký smysl by měla tvrdá práce na zdravém životním stylu, kdybychom si nemohli každý okamžik dostatečně vychutnat? Zdravý životní styl ovšem neznamená jen fyzické věci. Zdravá strava, dostatečný pitný režim i pravidelný pohyb a cvičení znamenají skvělý start, ale pro skvělý život hraje podstatnou roli i ochrana duševního zdraví a stabilní emocionální prostředí. Rovněž i redukce stresu by měla stát na vrcholu seznamu úkolů.

Fáze kreativity: Vyměň premenstruační syndrom za nejtvořivější období měsíce

Před menstruací postupně klesá množství tvé fyzické energie. Spolu s tím se zhoršuje pozornost, vytrvalost a paměť, proto tvé výkony nemusí být tak oslňující jako během dynamické fáze. Opět jednou se potřebuješ sladit se svým nitrem, protože se výrazně měníš a můžeme mít schopnosti léčit, objevovat a transformovat svět.

Ovulace tě učí komunikovat celou bytostí. Využij její kouzlo naplno!

Ovulace v sobě stále nese energii z předešlé, velmi aktivní fáze cyklu, ale v ženské mysli a těle dochází k velkým změnám. Když se naladíš na své tělo, všimneš si ovulace téměř okamžitě. Najednou se tvá aktivita zaměřuje na jiné lidi. Ráda se směješ, stále více flirtuješ, dotýkáš se lidí a komunikace ti jde lépe než kdykoli předtím.

Dynamická fáze menstruačního cyklu: Využij příval energie naplno!

Odborníci na lidskou duši by možná nesouhlasili, ale mezi ženami vládne názor, že dynamická fáze cyklu je ta nejlepší. Je to jako úžasný dar od dobré sudičky, po jehož rozbalení se změníš na přadeno energie a chceš doslova změnit svět. Současná kultura zaneprázdněnosti nám totiž vštěpuje do podvědomí, že produktivnější je lepší. I když být ženou znamená také tvořit zázemí, starat se a být něžná a láskyplná, právě během dynamické fáze vítězí mužský princip, produktivita a dravost. A svět nás za to miluje.