vitaminy vely

Sebezdokonalování – proč se musíš nejprve přijmout, abys mohla dále růst?Ráda pomáháš jiným, snažíš se jim porozumět, a když mají o sobě pochybnosti, okamžitě máš pro ně připravená povzbudivá slova. Jsi však tak laskavá a ohleduplná i k sobě samé? Když se podíváme do svého nitra, často najdeme zejména negativní emoce. Neseme v sobě různé strachy, ostudu za chyby v minulosti, zklamání z věcí, které jsme nedokázali a k tomu všemu i pořádnou dávku sebekritiky.

Setkání a komunikace s lidmi nutně vedou k tomu, že jsi konfrontována s celou škálou různých pocitů. Pokud chceš pracovat na sebezdokonalování sebe samé, potřebuješ nejprve přijmout fakt, že tyto pocity vycházejí z tvého nitra a odrážejí tvé vnímání světa. Pokud o sobě stále jen pochybuješ, velmi tě to oslabuje. Zdravé sebevědomí nebude klíčit v půdě, která je plná balastu. Tou půdou je v přeneseném významu tvá mysl a duše, které se potřebuješ pravidelně věnovat. A bez zdravého sebevědomí, tedy vědomí sebe samé, se nepohneš ani ve vztazích k jiným lidem a ve svém vlastním životě.

Prvním krokem je přiznání si vlastních pocitů a odvaha je projevit i před jinými lidmi. Všimni si na sobě, jak při setkání s jinými lidmi nasazuješ masku šťastné a spokojené ženy, i když v tobě možná v té chvíli zuří emocionální bouře, chce se ti plakat nebo potřebuješ oporu jiných lidí. Vhodné projevení emocí a přijetí sociální opory je přitom přirozená potřeba každého člověka – jsme přece společenští. Pokud tuto potřebu u sebe dlouhodobě potlačuješ, dochází k deprivaci a postupně se odděluješ od svého emocionálního světa. Něco důležitého ti v životě chybí, projevuje se to jako nepokoj a labilita, ale ve skutečnosti jde právě o nevyjádřené a neprožité emoce. A ty s sebou přinášejí hned několik problémů.


vitaminy vely

První je velmi jednoduchý a jistě ho znáš. Emoce se extrémně nahromadí a dojde k jejich výbuchu, kterému ani vy ani vaše okolí vlastně nerozumíte. Ale neprojevené emoce mohou vážně narušit i tvé vztahy s jinými, protože nejsi autentická. A konečně, umí nadělat neplechu i v oblasti tvého zdraví a projevit se v různých psychosomatických onemocněních.

Utěšuj samu sebe. Najdi ve svém nitru laskavost vůči sobě samé. Ptáš se, co ještě zvládneš a kde už jsou tvé hranice? Ženy mají v sobě hlubokou sílu a schopnost uzdravovat jiné prostřednictvím své péče. Ale stejně jako v letadle, i v každodenním životě potřebujete nejprve dopřát péči sobě samé. Najdi si každý den chvilku pro sebe třeba i při péči o své zdraví, vychutnej si šťavnaté vitamíny s lahodnou chutí, pro tvůj vnitřní klid.


Už jsi někdy na svou osobu slyšela komentář ohledně toho, jak vypadáš? Měla bys víc jíst, podívej se, jak jsi hubená! Tuším si přibrala na té dovolené. Tak krátkou sukni si k tvým nohám přece obléct nemůžeš! Přečti si více o bodyshamingu ZDE.

Zdroj: Zdravá a šťastná ve zralém věku Autor: Dr. med. Susanne Esche-Belkeová, Dr. med. Suzann Kirschner-Brounsovákviz vely.cz